Home / Lajme / Kronika e zezë / Policia arreston tre dilerë nga Shkupi me 100 kg drogë

Policia arreston tre dilerë nga Shkupi me 100 kg drogë

Prokuroria Themelore Publike për luftë kundër krim të organizuar dhe korrupsionit, ka ngritur padi kundër tre personave-pjesëtarë të një grupi kriminel.

Ata akuzohen se kanë bë vepër penale – Prodhim ilegal dhe tregti me drogë. Ky grup ka organizuar transportin e 100 kilogramëve drogë – marihuanë nga Shqipëria në Maqedoni,  të cilën e kanë ruajtur në Shkup, në shtëpinë e njërit prej të akuzuarve. Droga ka pasur destanicion përfundimtar Turqinë.

Gjatë procedurës, njëri prej të akuzuarve ka arritur marrëveshje me prokurorinë dhe është dënuar me burg në kohëzgjatje katër vite e dy muaj.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *