Home / Lajme / Kronika e zezë / Policia gjermane konfirmon: Sulmuesi që plagosi 9 persona është nga Kosova

Policia gjermane konfirmon: Sulmuesi që plagosi 9 persona është nga Kosova

Policia gjermane e ka konfirmuar se personi që sulmoi 9 persona me anën e një sëpate, është nga Kosova por që jetonte në Wuppertal.

Nga të dhënat në faqen zyrtare të Policisë Gjermane, thuhet se dorasi është një 36-vjeçar nga Kosova, i cili la të plagosur 9 persona të enjten mbrëma, në stacionin qendror të trenave në Dusseldorf të Gjermanisë.

“Të enjten mbëma, një 36-vjeçar nga Kosova që jeton në Wuppetal, lëndoi disa persona me anë të një sëpate. Më pas ai iku nga stacioni duke kërcyer nga ura. Autori pësoi disa lëndime. I nëjti ka qenë polic dhe vuan nga sëmundje mendore”, shkruan policia gjermane në faqen e tyre.

Policia nuk e përjashton mundësinë që autori mund të ketë edhe një të kaluar terroriste.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *