Home / Lajme / Botë / Policia: I kemi kapur dy terroristë, e kemi qëlluar një tjetër

Policia: I kemi kapur dy terroristë, e kemi qëlluar një tjetër

Policia britanike ka thënë se asnjë terroristë nuk ka mundur të depërtojë brenda ndërtesës së Parlamentit.

Ajo ka shtuar se dy terroristë janë kapur në urën e Londrës, ndërsa një tjetër e ka qëlluar me armë.

Policia britanike është duke e cilësuar sulmin jashtë Parlamentit të Britanisë në Londër si incident terrorist.

Deri në 12 persona janë lënduar, si dhe një oficer i policisë.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *