Home / Lajme / Maqedoni / Poposki në seancë të Këshillit të OSBE-së në Vjenë

Poposki në seancë të Këshillit të OSBE-së në Vjenë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki sot do të qëndrojë në Vjenë, ku do të mbajë fjalim në seancën e Këshillit aktual të Organizatës së Sigurisë dhe bashkëpunimit në Evropë

Siç njoftoi MPJ-ja, gjatë vizitës u parashikua që ministri Poposki të realizojë takim bilateral me kolegun e tij austriak, ministrin e Punëve të Jashtme, Sebastian Kurc./MIA/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *