Home / Shëndeti / Pranvera po troket – kujdes nga alergjitë!

Pranvera po troket – kujdes nga alergjitë!

Nëse po shpresoni se me kalimin e viteve problemi juaj me alergjitë në sezonin e pranverës, do të përmirësohen, kjo nuk mund të ndodh.

Një studim i ri thotë se ngrohja globale do të sjellë shumë më shumë teshtima dhe probleme me frymëmarrje në Europë në mes të shekullit.

Mendohet që niveli i polenit do të katërfishohet në pjesën më të madhe të Europës, ndërsa temperaturat më të ngrohta do të

lejojnë që bimët të thellojnë rrënjët dhe dyoksidi i karbonit do të bëjë që ato të rriten më shumë.

Revista Nature Climate Change, përmend gjithashtu edhe faktorin ‘njeri’ si një nga shkaktarët e këtij problemi, transmeton Klan Kosova.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *