Home / Kryesoret / Prishen dhjetëra ndërtesa të vjetra në Pehçevë

Prishen dhjetëra ndërtesa të vjetra në Pehçevë

Janë rrënuar dhjetëra ndërtesa të vjetra në rrugët e Komunës së Pehçevës, me qëllimin që të zgjerohen rrugët dhe të ndërtohen trotuare. Kryetari i Komunës Igor Popovski thekson se bëhet fjalë për objekte të vjetra ose hapësira ndihmëse të cilët askush nuk shfrytëzohen,

Në Pehçevë janë realizuar projektet për ndërtim dhe riparim të tetë rrugëve në qytet me gjatësi prej 3 km. Projekti do të kushtojë 260 mijë euro, kurse mjetet janë siguruar nga BE përmes IPA fondeve. Riparimi duhet të përfundojë për katër muaj.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *