Home / Sport / Pritet të ndodh trasnferimi vitit, largohet nga Barcelona për 180 milion euro (FOTO)

Pritet të ndodh trasnferimi vitit, largohet nga Barcelona për 180 milion euro (FOTO)

Chelsea pritet të transferojë një yll të madh të Barcelonës.

Sipas raportimeve në mediat italiane, Neymar mund të largohet nga Barcelona për t’u transferuar te lideri i Premierligës Chelsea, transmeton Gazeta Blic

“Tuttosport” shkruan se bosi i Chelseat, Roman Abramovich, tashmë ka arritur marrëveshje me Barcelonën rreth një transferimi të Neymarit, i cili do të thyente rekordin botëror.

Sipas asaj çfarë raporton gazeta e famshme italiane, pronari rus dhe klubi katalan kanë arritur marrëveshje për transferimin e brazilianit në afatin kalimtar.

Chelseat sot do t’i duhej të paguante shumën e çmendur të 180 milionë eurove për brazilianin, por Conte mësohet se dëshiron që të spastrojë skuadrën, para se të transferojë emra të rinj në ‘Stamford Bridge’.

Por, 25-vjeçari ka një klauzolë e cila rritet çdo vit, andaj nga vitet 2018-2021, klauzola e tij do të kap shumën marramendëse të 250 milionë eurove.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *