Home / Kryesoret / PSP ‘sulmon’ dy gjykatëse të gjykatës ‘Shkupi 1’

PSP ‘sulmon’ dy gjykatëse të gjykatës ‘Shkupi 1’

Deri tek këshilli për vërtetimin e fakteve dhe vërtetimin e përgjegjësisë të gjykatësve, PSP ka ngritur ankesa për vërtetimin e e përgjegjësisë të gjykatseve Elena Ilievska Josifoviq dhe Tatjana Mihajllova në gjykatën themelore Shkupi 1, njoftojnë nga PSP.

“Me ankesat është kërkuar që të analizohet puna e gjykatseve nga aspekti profesional dhe kryerjen e detyrës”, thonë nga PSP.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *