Home / Kryesoret / Punëtorët në Maqedoni nuk frikësohen më nga punëdhënësit për të drejtat e tyre

Punëtorët në Maqedoni nuk frikësohen më nga punëdhënësit për të drejtat e tyre

Në OJQ-në “EHO”, e cila ofron ndihmë pa pagesë për të drejta, 40 punëtorë janë ankuar nga punëdhënësit e tyre. Nga kjo OJQ theksojnë se numri me siguri është më i madh dhe se po vërehet edhe një hap përpara pasiqë punëtorët tashmë, kanë filluar të marrin guxim dhe të ankohen për shkeljet që ju bëhen, transmeton Gazeta Express.

OJQ-të në Shtip kanë formuar platformë lokale aktive, e cila ka për qëllim që të ofrojë përfshirje për kategoritë e dëmtuara. Kjo platformë, në të cilën kanë marrë pjesë edhe ekspertë nga fusha të ndryshme do t’u ndihmojë kategorive të dëmtuara, ndërsa do të zbatohet në 18 qytete në vend./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *