Home / Lajme / Botë / Putini dërgon ndihma ushtarake në Serbi për shkak të Maqedonisë? (FOTO LAJM)

Putini dërgon ndihma ushtarake në Serbi për shkak të Maqedonisë? (FOTO LAJM)

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe kryeministri serb Aleksandër Vucic, pritet të takohen gjatë këtij muaji në Moskë ku do të flasin për dërgimin e gjashtë “MIG-29” por edhe ndihmë tjetër ushtarake.

Dy homologët do të flasin për zhvillimet e fundit në rajon si dhe për “planet e rrezikshme” të NATO-s që ka për qëllim nxitjen e luftës në Maqedoni dhe gjithë rajonin.

 Putin më tej ka rekomanduar bashkëpunëtorët e tij ministrin Sergej Shojgu që të përshpejtohet dërgesën ndërsa bashkë me Vucicin do të bisedojnë për një ndihmë intervenuese ushtarake në rast të ndezjes së rajonit. /albeu.com/

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *