Home / Lajme / Botë / Qyteti më i bukur në botë |FOTO

Qyteti më i bukur në botë |FOTO

Kyoto në Japoni është vlerësuar si qyteti më i bukur në botë. Në klasifikimin e qyteteve më të mira në botë të renditura nga Travel + Leisure të cilin e gjeni këtu, qyteti perandorak japonez Kyoto, renditet për të dytën herë me radhë në majën e qyteteve më të bukur për turizëm, në sajë të tempujve dhe kopshteve të veçantë botanikë.

Renditja është bërë bazuar në preferencat e pesë milionë lexuesve të revistës njujorkeze, ndërsa nga shteti fqinj Italia renditen dy qytete, Roma dhe Fierenze./a.y/noa.al

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *