Home / Kryesoret / Rafajllovski: Platforma shqiptare forcon integritetin e Maqedonisë

Rafajllovski: Platforma shqiptare forcon integritetin e Maqedonisë

“Presidenti Ivanov gjendet në një situatë pa rrugëdalje”, kështu e ka komentuar veprimin e Presidentit Ivanov për t’u shkruar letra liderëve botëror, ish diplomati Goran Rafajllovski.

“Platforma e partive politike shqiptare fare nuk kanos Republikën e Maqedonisë, por bëhet fjalë thjeshtë për një deklaratë politike të subjekteve politike, me qëllim që të ruhet dhe forcohet integriteti i shtetit”, tha ish diplomati Rafajllovski në emisionin’Arena’ në tv Shenja.
Sipas tij, vlerësimet e Ivanovit janë të gabuara, duke shtuar se dyshon se me çështjen e platformës po luhet një lojë politike.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *