Home / Shëndeti / Receta që redukton fryrjen dhe normalizon pamjen e barkut!

Receta që redukton fryrjen dhe normalizon pamjen e barkut!

Fryrja dhe gazrat janë kushte të pakëndshme, por në të njëjtën kohë, ato mund të jenë të turpshme në situata të ndryshme. Këto kushte mund të shkaktohen nga një numër arsyesh, por në shumicën e rasteve, shkaku është akumulimi i ujit për shkak të ushqimeve të ndryshme.

Nëse konsumoni ushqime të larta në natrium, metabolizmi juaj mban sasi të lartë të ujit si një mënyrë për të parandaluar procesin e dehidratimit. Për më tepër, medikamente të caktuara dhe disa kontraceptivë mund të çojnë në akumulimin e ujit të tepërt në trup. Një recetë natyrore do t’ju vijë në ndihmë në këtë rast. Ajo përbëhet nga shalqi, kastravec, limon, dhe selino. Pijeni rregullisht për të mbajtur trupin në formë, larg toksinave dhe për të reduktuar fryrjen.

Për këtë recetë nuk ekziston një masë strikte. Disa copa shalqir vendosini në blender deri sa të përfitoni një masë të lëngshme. 2 ose 3 kastraveca pritini në copa të vogla gjithashtu edhe limonin dhe pak selino. Vendosini të gjithë përbërësit në një kanë qelqi dhe hidhni ujë derisa të mbuloni përbërësit. Këtë pije mund ta konsumoni gjatë ditës, efektet janë të mrekullueshme.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *