Home / Lajme / Maqedoni / Refuzohen të gjitha paditë kundër TV Nova dhe Sitel

Refuzohen të gjitha paditë kundër TV Nova dhe Sitel

Televizionet Sitel dhe Nova janë të vetmet dy mediet të cilat edhe përskaj asaj që kanë më shumë procedura gjobitëse për raportim në periudhën para zgjedhore asnjëra prej tyre nuk është paraqitur në gjykatë, transmeton Gazeta Express.

Një pjesë e padive për Sitel dhe për Nova nga gjykatësja Bahcovanovska janë hedhur poshtë, pasi që kanë vlerësuar se televizionet mund që të përgjigjen vetëm për shkelje ligjore që janë bërë në ditën e shpalljes së zgjedhjeve ( 18 tetor të vitit 2016) dhe jo për periudhën paraprake./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *