Home / Lajme / Kronika e zezë / Rrahje mes dy grupeve të të rinjve në Tetovë

Rrahje mes dy grupeve të të rinjve në Tetovë

Mbrëmë rreth orës 19 e 20 minuta në udhëkryqin “Marshall Tito” dhe “Jane Sandanski” në Tetovë u prishur rendi dhe qetësia publike në një rrahje ku janë të përfshirë rreth dy grupe e të rinjve nga Sllatina dhe Përshevca, të moshës 16, 17 dhe 18, njofton SPB-Tetovë.

Gjatë përleshjes, ata reciprokisht kanë shkëmbyer grushta dhe kur ata u vunë re nga policët e Tetovës, ikën nëpër rrugët “Jane Sandanski” dhe në rrugën “Boris Kidric”. Njëri prej pjesëmarrësve në rrahje ka fituar lëndime lehta dhe po trajtohet në spitalin e Tetovës ruhet për vëzhgim.

Disa pjesëmarrës në rrahje tashmë janë identifikuar në prani të të afërmve janë thirrë  në Stacionin Policor në Tetovë, kurse tjerët do të thiren në vazhdim të metëjshëm.

Pas zgjidhjes së plotë të rastit për të gjithë të implikuarit do të ketë parashtrime të duhura.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *