Home / Lajme / Kronika e zezë / Rrahje mes nxënësve në dy shkolla të Tetovës dhe një në Gostivar

Rrahje mes nxënësve në dy shkolla të Tetovës dhe një në Gostivar

Tre përleshje fizike tre shkolla, dhe disa të plagosur. Kështu ne pak fjalë mund të përshkruhen tre ngjarjet që kanë ndodhur dy Tetovë dhe një në një shkollë në Gostivar.

Në incidentin e parë, nxënësit e shkollës “Vasko Pasha” të cilët ishin në ekskursion në Kodrën e Diellit. Një nxënës nga një viktimë 15 vjeçare i kërkoi syzet e dillit. Kur ai refuzoi, u sulmua dhe u lëndua.

Tre nxënës nga Tetova kanë hasur 16-vjeçar nga fshati Zherovjanë, nxënës në shkollën e mesme “Nikolla Shtein”. Takimi u zhvillua në afërsi të shkollës. Ata e sulmuan atë me një objekt metalik dhe e kanë rrahur.

Në Gostivar, tre banditë të rritur pranë shkollës së mesme pas përfundimit të mësimit, kanë sulmuar dhe rrahur tre nxënës.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *