Home / Lajme / Botë / Rusia e quan hap të papërgjegjshëm dhe të rrezikshëm formimin e ushtrisë së Kosovës

Rusia e quan hap të papërgjegjshëm dhe të rrezikshëm formimin e ushtrisë së Kosovës

Ministria e Jashtme e Rusisë e ka pasqyruar si të rrezikshëm dhe hap të papërgjegjshëm krijimin e ushtrisë së Kosovës.

Këtë qëndrim e ka bërë të ditur zëdhënësja e kësaj Ministrie ruse, Maria Zaharova, në një komunikim me media.

“Transformimi i Forcave të Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës, pavarësisht qëndrimit të Beogradit dhe serbëve të Kosovës, paraqet hap absolutisht të papërgjegjshëm. Për më tepër, ai është edhe i rrezikshëm për Ballkanin dhe gjithë kontinentin evropian”, citohet të ketë deklaruar ajo.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *