Home / Kryesoret / Selmani: Gruevski ta dorëzojë në mënyrë të qetë pushtetin

Selmani: Gruevski ta dorëzojë në mënyrë të qetë pushtetin

Kreu i Shoqatës së Gazetarve të Maqedonisë (SHGM), Naser Selmani ka porositur kreun e VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski që në mënyrë të qetë ta dorëzojë pushtetin dhe t’i tërheqë “njerëzit e tij të dhunshëm”.

Selmani këto komente i ka bërë gjatë vizitës në spital të gazetarit të rahur në protesta e mbrëmshme të organizuara nga organizata “Tvrdokorni”.

“SHGM-ja me kohë ka paralajmëruar se mundin të ndodhin kështu akte dhune ndaj gazetarëve”, ka thënë Selmani.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *