Home / Lajme / Botë / SHBA – Koresë së Veriut: Mos keni frikë nga Amerika

SHBA – Koresë së Veriut: Mos keni frikë nga Amerika

Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Rex Tillerson, i ka bërë thirrje sot Koresë së Veriut që të heqë dorë nga programet e veta bërthamore dhe të raketave balistike, duke thënë se kombi i izoluar nuk duhet t’ia ketë frikën Shteteve të Bashkuara.

Tillerson i bëri këto komente pas një takimi që pati me ministrin i Jashtëm të Japonisë, Fumio Kishida, në Tokio, transmeton Express.

Dy zyrtarët diskutuar për qasjet e mundshme të reja për t’u marrë me Korenë Veriore.

“Koreja e Veriut dhe njerëzit e saj nuk kanë nevojë t’i frikohen Shteteve të Bashkuara apo fqinjëve të tjerë në rajon të cilët thjesht kërkojnë të jetojnë në paqe me Korenë e Veriut,” ka thënë Tillerson.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *