Home / Kryesoret / Shkupi vazhdon të jetë i rrezikshëm për këmbësorët dhe për vozitësit

Shkupi vazhdon të jetë i rrezikshëm për këmbësorët dhe për vozitësit

Kryqyteti i Maqedonisë për çdo ditë ka problem me tollovinë në komunikacion dhe me aksidentet që ndodhin ku në shumicën e rasteve pësojnë këmbësorët, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur gjithësejt 13 aksidente në komunikacion ku kanë mbetur të lënduar 4 persona në 3 aksidente.

10 aksidente tjera kanë kaluar me dëmtime materiale për të cilat do të vendos policia rrugore dhe gjykatat e vendit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *