Home / Kryesoret / Shoqatat Tradita dhe Oeneum shënuan ditën e poezisë – (VIDEO)

Shoqatat Tradita dhe Oeneum shënuan ditën e poezisë – (VIDEO)

Me rastin e  21 marsit – Ditës botërore të poezisë,  Klubi letrar ,,Metafora”, i themeluar nga Shoqata për kulturë ,,Tradita” – Tetovë ka  organizuar  Manifestimin letrar ndërkombëtar ,,Shtigje poetike”. Me këtë rast lidhur me këtë aktivitet artistik kushtuar ditës ndërkomëbtare të Poezisë që u mbajt mbrëmë në ambientet e qendrës për kulturë në Tetovë folën edhe drejtuesit e shoqatës Tradita dhe pjesëmarrësit në këtë aktivitet, transmeton Televizioni Koha.

Poashtu gjatë ditës së djeshme në Galerinë e Arteve në tetovë shoqata e shkrimtarëve Oeneum ka mbajtur roë letrare kushtuar ditës së poezisë.Organizatorët dhe pjesëmarrësit nënvizuan qëllimin e këtij aktivitet, transmeton Televizioni Koha.

Me këta dy aktivitete tetova iu bashkangjit edhe shumë qyteteve të tjera ku dita e poezisë shënohet me manifestime letrare. /Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *