Home / Kryesoret / Sot do të mbjellen 5000 fidane të reja

Sot do të mbjellen 5000 fidane të reja

Organizata për përkujdesje për pyje dhe male Biosfera 369 ka paralajmëruar se sot do të mbjellen 5000 fidane të reja, shkruan Telegrafi Maqedoni

Me fushatën, ”Drunjtë janë shoqëria jonë” do të mbjellen gjithësejt 5000 fidane në rajonin e Pollogut dhe në brigjet e lumit Vardar.

Sot është dita e planetit tokë dhe do të bëhet edhe fillimi zyrtar i fushatës.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *