Home / Lajme / Maqedoni / Sot në Shkup vendoset rregullativa e re e kontrollit të emisioneve në ajër nga fabrikat

Sot në Shkup vendoset rregullativa e re e kontrollit të emisioneve në ajër nga fabrikat

Sot, Oda ekonomike e Maqedonisë do të informojë për vendosjen e rregullativës së re për kontroll të emisioneve në ajër nga kapacitetet industrial, transmeton Gazeta express duke iu referuar MIA-s

Në këtë ngjarje do të flasin udhëheqësi i Drejtorisë për ambient të jetesës pranë Ministrisë dikasteriale Nazim Aliti dhe këshilltarja për ambient të jetesës, Besa Tateshi, si dhe tuining këshilltari I përhershëm pranë Agjencisë austriake për ekologji, Klemens Konrad.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *