Home / Lajme / Maqedoni / Sot protesta në 26 qytete, jo Platformës shqiptare

Sot protesta në 26 qytete, jo Platformës shqiptare

Iniciativa qytetare “Për Maqedoni të bashkuar” ka paralajmëruar se sonte do të organizojë protesta në 26 qytete, me moton siç thuhet “Jo platformës shqiptare”.

Organizatorët theksuan se do të vazhdojnë që qëndrojnë kundër dygjuhësisë, ndryshimit të himnit, flamurit dhe stemës së shtetit.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *