Home / Lajme / Maqedoni / Spasov: Ivanov turpi i Maqedonisë

Spasov: Ivanov turpi i Maqedonisë

Ish-diplomati Gjorgje Spasov në një reagim të tij e ka quajtur të turpshme letrën e presidentit Ivanov dërguar liderëve botëror lidhur me situatën në Maqedoni.

“Ivanov përmes kësaj letre ka plasuar një mori të gënjeshtrave se gjoja po rrezikohet paqja, Kushtetuta, unitariteti i Maqedonisë nga partitë”, ka shkruar Spasov.

Sipas tij, “Deklarata e Tiranës” nuk është dokument zyrtar, por është e ngjashme me thirrjen që VMRO-DPMNE bëri për të mos njohur zgjedhjet nëse i vidhen mandatet e deputetëve.

“Ivanov tregoi se është kreatori kyç i krizës dhe thellimit të saj pas zgjedhjeve”, thotë Spasov.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *