Home / Lajme / Kronika e zezë / Sulm në anijen plotë më refugjatë, dhjetëra të vrarë

Sulm në anijen plotë më refugjatë, dhjetëra të vrarë

OKB’ja ka konfirmuar se 31 refugjatë somalezë, janë vrarë pas një seri sulmesh me helikopter në një anije, me të cilët jemenët ishin duke u larguar nga vendit

Një numër i refugjatëve janë vrarë në këtë seri sulmesh drejtë një anije ku ishin duke u larguar nga Somalia. Kështu ka konfirmuar agjencia e refugjatëve në Kombet e Bashkuara, transmeton Gazeta Express.

Të paktën 31 persona humbën jetën në portin Hudayah.

Të paktën 31 persona humbën jetën, agjencitë e lajmeve raportoi, duke cituar zyrtarë në port Hudaydah. Gra dhe fëmijë ishin në mesin e të vdekurve, kanë thënë zyrtarët për AFP’n,ë transmeton Gazeta Express.

Refugjatët ishin në rrugën e tyre nga Jemeni në Sudan, kur ata u sulmuan nga një helikopter Apache, pranë ngushticës Bab al-Mandeb.

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *