Home / Lajme / Maqedoni / Sulmohet edhe profesor Lubomir Fërçkovski

Sulmohet edhe profesor Lubomir Fërçkovski

Tre të rinj e kanë pritur sot profesor Fërçkovskin tek parkingu i Fakultetit Juridik në Shkup. Pas tentativave për të bërë presion dhe për ta pyetur nëse Kishte turp, njëri nga të tre ka fituar një “shuplakë pedagogjike”, pas së cilës janë larguar me shpejtësi, transmeton Gazeta Express.

Dëshmitarë të kësaj ngjarje kanë qenë një grup asistentësh dhe profesorësh të cilët ishin prezent aty.

Fakulteti Juridik këtë rast do ta raportojë tek organet kompetente për hetim të mëtejmë dhe zbardhje të porositësve.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *