Home / Lajme / Rajon / Tentoi të kalonte kufirin me djalin e mitur, pranga 46- vjeçarit

Tentoi të kalonte kufirin me djalin e mitur, pranga 46- vjeçarit

Policia Kufitare e Sarandës ka arrestuar Ilir Avduramani, 46 vjeç, banues në fshatin Mavrovë, Vlorë, pasi ka tentuar të dalë jashtë shtetit në drejtim të Greqisë bashkë me djalin e tij (rreth 3 vjeç), për të cilin nuk kishte prokurë të posaçme nga bashkëshortja e tij.

Në këto kushte, Avduramani, ka tentuar të korruptoje punonjësin e policisë kufitare (kontrollonin e turnit) duke i ofruar atij 500 lekë, brenda dokumentacionit që kishte për të dalë jashtë shtetit./tvklan.al

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *