Home / Lajme / Kronika e zezë / TETOVË, VETURA PËRFSHIHET NGA ZJARRI – (VIDEO)

TETOVË, VETURA PËRFSHIHET NGA ZJARRI – (VIDEO)

Sot rreth orës 12:15 minuta në rrugën Tetovë-Trebosh është përfshirë nga zjarri një veturë me targa të Tetovës. Sipas informacioneve të njësisë së zjarrëfikësve në Tetovë, pas marrjes së informatës është dalur mënjëherë në vendngjarje  me dy automjete dhe është lokalizuar zjarri. Automjeti është përsfhirë në pjesën e parme të saj dhe me intervenimin e 6 pjesëtarëve të zjarrfikësve i njejti është shuar ndërsa vetura ka vetëm dëm material ndërsa nuk ka të lënduar. Përndryshe, kohëve të fundit është përhapur mjaft dukuria  kur automjete përfshihen nga zjarri, ndërsa rasti i fundit ishte regjistruar dje mbrëma kur një autobus ishte djegur tërësisht në rrugën Tetovë –Shkup.

 

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *