Home / Kryesoret / Teuta Arifi nderohet nga Franca me medalje nderi

Teuta Arifi nderohet nga Franca me medalje nderi

Ambasadori i Francës, Christian Thimonier, në emër të Presidentit të Republikës së Francës, i dorëzoi kryetares së komunës së Tetovës, Teuta Arifi, titullin e Oficerit të Urdhërit Kombëtar të Meritës,

Në njoftimin e ambasadës tuhet se ”Teuta Arifi, kryetare e komunës së Tetovës, ish-zëvendëskryeministre për Çështje Evropiane, frankofone dhe frankofile, nderohet me këtë dekoratë të rëndësishme franceze për kontributin e saj të veçantë në favor të zhvillimit të marrëdhënieve në mes të dy vendeve dhe proceseve integruese europiane të Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *