Home / Lajme / Rajon / Thaçi i përgjigjet Vuçiqit: Serbia s’ka juridiksion në Kosovë

Thaçi i përgjigjet Vuçiqit: Serbia s’ka juridiksion në Kosovë

Në debatin që po e zhvillon presidenti Hashim Thaçi me përfaqësuesit e mediave serbe dhe shoqërisë civile, ai ka thënë se sa i përket deklaratave të kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, për pronat e Kosovës, u përgjigj se Serbia nuk ka prona në Kosovë

Presidenti Thaçi ka thënë se Serbia nuk ka juridiksion në Republikën e Kosovës dhe se Serbia nuk ka prona në Kosovë.

“Vendimi i djeshëm për pronat i marrë nga Qeveria e Kosovës është vendim i drejtë dhe ligjor”, ka thënë Thaçi.

Kryeministri Aleksandar Vuçiq dje kishte bërë një deklaratë pas vendimit të Qeverisë për pronat në Kosovë, ku ka thënë se ky vendim nuk është i drejtë për serbët e Kosovës apo edhe për Beogradin.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *