Home / Kryesoret / Thaçi pas takimit me Mogerinin: Ivanovi dëshmoi domosdoshmërinë e Platformës së PDSH-së (FOTO-VIDEO)

Thaçi pas takimit me Mogerinin: Ivanovi dëshmoi domosdoshmërinë e Platformës së PDSH-së (FOTO-VIDEO)

“Pas vendimit të Ivanovit u dëshmua se është e patjetërsueshme implementimi i marrëveshjes politike të PDSH-së dhe ndryshimit të rendit kushtetues të Maqedonisë. Është e kotë shqiptarët të angazhohen politikisht kur një person si Ivanov mund tua nënvlerësojë vullnetin dhe votën e tyre. Ndryshimi mund të bëhet përmes Parlamentit dydhomësh”, tha Menduh Thaçi pas takimit me përfaqësuesen e lartë evropiane, Frederka Mogerini.

Numri një i PDSH-së ftoi shqiptarët që të mos bien pre e provokimeve dhe skenarëve pasi situata mund të eskalojë në konflikt ndëretnik dhe kjo nuk ju shkon në interes as shqiptarëve, as Shqipërisë dhe as Kosovës.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *