Home / Lajme / Maqedoni / Timonie: Jepni fund krizës politike

Timonie: Jepni fund krizës politike

Dëshira jonë është që kriza të përfundoj sa më shpejt që të mund Maqedonia përsëri të rikthehet në rrugën e vërtet, drejt afrimit dhe integrimit të NATO dhe BE. Dëshirojmë që situata të mbetet e përmbajtur dhe në pajtim të vërtet mes të gjithë bashkësive etnike që e përbëjnë këtë vend”, ka deklaruar ambasadori i Francës në Maqedoni, Krisitian Timonie.

Timonie edhe pse i njoftuar me letrën e Gjorge Ivanovit, nuk e ka komentuar të njëjtën, pasi siç tha letra është dërguar deri tek kryetari i Francës.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *