Home / Lajme / Botë / Trump mesazh Nishanit: Përpara kemi sfida dhe qëllime të përbashkëta

Trump mesazh Nishanit: Përpara kemi sfida dhe qëllime të përbashkëta

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një mesazh edhe Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, pas mesazhit të këtij të fundit për ardhjen e tij në krye të Shtëpisë së Bardhë.

Mesazhi i Trump: E mirëprita me ngrohtësi mesazhin tuaj të urimit me rastin e betimit tim si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe e vlerësoj së tepërmi mendimin tuaj të mirë, mbështetjen dhe inkurajimin.

Përpara kemi sfida, të cilat besoj se do t’i kapërcejmë në partneritet dhe mbi baza të përbashkëta. Gjithashtu kemi mundësi të pa mata për t’i çuar përpara qëllimet që ndajmë së bashku, për të promovuar qëndrueshmërinë globale si dhe për të arritur paqe dhe begati.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *