Home / Kryesoret / UÇK si i liroi Romeo Zhiviçin dhe të ashtuquajturin Mome (VIDEO)

UÇK si i liroi Romeo Zhiviçin dhe të ashtuquajturin Mome (VIDEO)

UÇK në vitin 2001 liroi dy robërit e luftës Romeo Zhiviq dhe Mome Petrushevski, të cilët ishin kapur gjatë konfliktit të vitit 2001 derisa po synon një plan në rajonin e Likovës. Ata pas disa muajve të mbajtur dhe të trajtuar si robër lufte janë lënë të lirë dhe se transferimin e tyre e ka bërë Kryqi Kuq Ndërkombëtarë, informon INA.

Këtë video ekskluzive e ka dërguar Avdil Jakupi – Çakalla, që ka qenë protagonistë i lirimit të tyre dhe që shihet në video. (INA)

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *