Home / Lajme / Maqedoni / Ushqimi tradicional i Maqedonisë përsëri nëpër portalet botërore

Ushqimi tradicional i Maqedonisë përsëri nëpër portalet botërore

Kërkoni bozë, raki dhe venë, djath, çorbë dhe mësoni si përgatiten ushqimet tradicionale”, shkruan Interpid Travel duke prezantuar Maqedoninë si vendi i piteve, pasionit dhe bollëkut.

Autorët e këtij prezantimi, së pari tregojnë eksperiancat e tyre nga qëndrimi në Mavrovë dhe flasin për ushqimet që nikoqirët u kanë përgatitur.

Janë theksuar gjithashtu edhe qëndrimet e tyre në Ohër dhe çfarë lloj ushqimet mund të përgatiten. Ndërsa janë larguar nga Maqedonia me ajvar, djath tradicional dhe shishe të rakisë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *