Home / Lajme / Maqedoni / Vankovska: Akoma po ëndërroni për bashkim-vëllazërimin ju!

Vankovska: Akoma po ëndërroni për bashkim-vëllazërimin ju!

Profesoresha universitare Biljana Vankovska komenton paraqitjen e Talat Xhaferit në një emision ku sipas saj është gjë e kot mendimi se shqiptarët duhet që të ndjehen të ofenduar pse thirren shqiptar maqedonas.

“Ja se si politikanët i qetësojnë njerëzit në një kohë të këtillë. Talat Xhaferi i cili nesër dëshiron të bëhet kryetar i Parlamentit, njeriu i dytë sipas peshës së legjitimitetit në shtet, nuk dëshiron që ta thërrasin shqiptar maqedonas.

D.m.th. është ofendim epiteti maqedonas që del nga emri i shtetit tënd ku je qytetar dhe pasaportë të së cilës ke.

Ju ende ëndërroni për vëllazërim-bashkim të krijuar në bazë të Platformës dhe qeverisë reformatore.”, shkroi Biljana Vankovska në llogarinë e saj në Facebook.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *