Home / Kuriozitete / Vitin që lam pas nuset u morën me helikopter ,këtë vit priten risi të reja

Vitin që lam pas nuset u morën me helikopter ,këtë vit priten risi të reja

Përkundër krizës ekonomike,  dasmat janë ceremonitë tradicionale për shqiptarët, për të cilat nuk kursehet asgjë:BILE HYMë EDHE Në BORXH, vetëm e vetëm për të organizuar një dasmë më të mirë se tjetri ,

Llogaritet se një dasmë e zakonshme kushton jo më pak se 20 mijë euro, por një dasmë e një familjeje kurbetçinjsh shkon në gati 50 mijë euro. Paratë nuk kursehen pa çka se janë fituar me djersë: thonë – njeriu një herë lind e një herë, martohet…

Pronarë të dyqaneve dhe artarët theksojnë se këtë vit kriza ekonomike ka bërë që të ulet niveli i shitjes së teshave apo edhe i stolive.

Harxhime marramendëse, krejt njësoj për të manifestuar dashurinë ndaj bijve e bijave, apo për inat të komshinjëve….Paratë derdhen lumë dhe “dasma” e vërtetë në këtë periudhë është për pronarët e restoranteve, dyqaneve të veshjeve, sallonve të bukurisë… Po…njeriu një here lind, njëherë martohet. Kjo që shpenzojmë shumë, do thoni, varet nga xhepi i secilit.

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *