Home / Lajme / Kronika e zezë / Vjedhje e rëndë në Fshatin Strimnicë – (VIDEO)

Vjedhje e rëndë në Fshatin Strimnicë – (VIDEO)

Mbrëmë rreth orës 17 persona të panjohur duke shfrytëzuar mungesën e pjesëtarëve të Policisë kanë kryer vjedhje në shtëpinë e 45 vjeçares N.I nga fshati Strimnicë. Ata kanë hyrë në shtëpi ku në një komodinë kanë gjetur lloje të ndryshme të arit dhe pa u vërejtur nga askush janmë larguar nga shtëpia. Dëmi I përgjithshëm I shkaktuar nga kjo vjedhje llogaritet rreth 600 mijë denarë. Dëme të tjera nuk janë shkaktuar por hajnat kanë vjedhur vetëm arin.Është kryer hetim në vendin e ngjarjes dhe punohet në zbsardhjen e plotë të rastit.

                     

Gjithashtu lexo

Shqyrtohet mundësia për punën në dy turne të kopshteve

Qeveria e Maqedonisë është duke e shqyrtuar mundësinë për të vendosur orar në dy turne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *