Home / Kryesoret / VMRO-LSDM-së: Hiqni dorë nga ridefinimi i Maqedonisë

VMRO-LSDM-së: Hiqni dorë nga ridefinimi i Maqedonisë

Përmes një kumtese dërguar mediave, VMRO-DPMNE-ja i bën thirrje LSDM-së që të tërhiqet nga, siç thuhet, ridefinimi i Maqedonisë dhe transofrmimi i saj në nga një shtet shumëkulturor në dykombësh.

Sipas VMRO-DPMNE-së, pranimi i platformës nga Tirana paraqet një shantazhim klasik për LSDM-në e cila, sipas tyre, duhet ta kuptojë momentin historik dhe t’i hedhë poshtë kërcënimet dhe shantazhet nga jashtë.

Për VMRO-DPMNE-në, një ridefinim i shtetit nuk është në të mirë, as të shqiptarvë, por as edhe të romëve, boshnjakëve, vlehëve, serbëve, turqve, e aq më pak të maqedonasve.

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *