Home / Kryesoret / VMRO përgënjeshtron propozimin për uniformat e policisë

VMRO përgënjeshtron propozimin për uniformat e policisë

VMRO-DPMNE-ja ka përgënjeshtruar deklaratën e Nevzat Bejtës, lidhur me deklaratën e tij në emisionin “Rruga drejt”, ku tha se dygjuhësia në uniformat e policisë ishte fillimisht propozimi i VMRO-DPMNE-së.

“VMRO-DPMNE dhe BDI nuk kanë arritur marrëveshje për koalicionim të ardhshëm sepse për ne është i papranueshme parimi i kushtëzimeve dhe formimi i qeverisë me çdo kusht duke shkelur kështu interesat më të larta nacionale dhe shtetërore.

Deklarata e Nevzat Bejtës se VMRO-DPMNE ka propozuar ndryshimin e uniformave të policisë, është gënjeshtër e kulluar”, thuhet në reagimin e kësaj partie.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *