Home / Lajme / Maqedoni / VMRO: Zgjedhje të reja që qytetarët të shpëtojnë nga gënjeshtrat e Zaevit

VMRO: Zgjedhje të reja që qytetarët të shpëtojnë nga gënjeshtrat e Zaevit

VMRO-ja ka ritheksuar se këmbëngulin për zgjedhjet e reja parlamentare, me arsyetimin që vendi të shpëtojë nga Deklarata e Tiranës dhe nga gënjeshtrat e Zoran Zaevit.

“Ne me gjithë energjinë tonë e kundërshtojmë Deklaratën e Tiranës pasi mendojmë se është kushtëzim klasik por edhe rrezik për interesat nacionale të shtetit.

Ne nuk pranuam këtë kombinim për qeverinë e ardhshme pasi nuk duam që shteti të humb vlerën e bashkimit dhe unitetit të shtetit.”, thuhet në deklaratën e kësaj partie.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *