Home / Kryesoret / Xhaferri: Nëse Rama qenka përzi në Maqedoni, edhe Gruevski shpërndau pasaporta në Shqipëri

Xhaferri: Nëse Rama qenka përzi në Maqedoni, edhe Gruevski shpërndau pasaporta në Shqipëri

Deputeti i BDI-së Talat Xhaferi në debatin “Top Tema” në Telma ka thënë se nuk nënçmon njerëzit e dalë në rrugë, (protestuesit nga ana e VMRO-së), sepse në zgjedhjet dhanë vullnetin e tyre…

“Ivanov uzurpon me gjitha kompoetencat që nuk i bien, dhe nëse ju përmendni Ramën, atëherë Gruevski në Gollobordë ndante nënshtetësi që është e barbartë me agresion…?!”, ka thënë Xhaferi i BDI-së, transmeton Aktuale.mk.

Sipas tij e gjithë situata duhet të kthehet në Parlament, sepse situata është serioze dhe Trajko Veljanovski të thirr seancën. Pra VMRO mund ta bëjëtë këtë e ka për detyrë para qytetarëve dhe para shtetit, shton Xhaferi nga BDI.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *