Home / Lajme / Rajon / Xharra: Ky fashizëm do ta ndajë Maqedoninë

Xharra: Ky fashizëm do ta ndajë Maqedoninë

Edhe gazetarja nga Kosova, Arbana Xharra ka reaguar ndaj vendimit të presidentit të Maqedonisë i cili refuzoi t’ia jep mandatin për formimin e qeverisë së re LSDM-së dhe partive shqiptare duke marrë si shkas të refuzimit platformën e parive shqiptare të nënshkruar në Tiranë, informon Gazeta Express

Sipas saj, fashizmi maqedon, nuk njeh të drejtën themelore të shqiptarëve, gjuhën e tyre.

“Ky pushtet ka shfrytëzuar në vazhdimësi shqiptarët duke i diskriminuar dhe përjashtuar nga çdo vendim. Pa mohuar faktin, se edhe vet liderët shqiptar atje, kanë bërë pazare për grupe interesi. Me këtë fashizëm do të ndahet Maqedonia dhe faji nuk do jetë i shqiptareëve”, vlerëson Arbana Xharra, gazetare.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *