Home / Kryesoret / Zaev premton zbardhjen e Sopotit, Brodecit, Monstrës

Zaev premton zbardhjen e Sopotit, Brodecit, Monstrës

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, gjatë prezantimit të programit qeverisës ka premtuar se ai dhe qeveria e re e Maqedonisë do të angazhohen për zbardhjen e plotë të rasteve të montuara të Sopotit, Brodecit, Monstrës dhe të gjitha rastet tjera që dyshohen se janë të montuara, transmeton Gazeta Express.

Zaevi gjithashtu theksoi se edhe gjuha shqipe do te jetë zyrtare, aty ku jetojnë mbi 20% shqiptarë, kjo zaten është edhe në ligjin e gjuhës në Kushtetutën e Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *