Home / Kryesoret / Zaev prezanton programin qeverisës

Zaev prezanton programin qeverisës

Lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë – LSDM, Zoran Zaev, në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, prezantoi programin qeverisës për mandatin e ri katërvjeçar.

Në fjalimin e tij, Zoran Zaev theksoi që qytetarët e Maqedonisë meritojnë standard më të mirë jetësor, dhe se që në gjashtë mujorin e parë do të inicohen masa për rritjen e rrogave në Maqededoni.

Sa u përket tatimeve dhe të dhënave të tjera ndaj shtetit, Zaev tha që do të bëhet kujdes që qytetarët të paguajnë sipas të ardhurave të tyre.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *