Home / Kryesoret / Zaev: Qytetarët po manipulohen me përmbajtjen e platformës shqiptare (VIDEO)

Zaev: Qytetarët po manipulohen me përmbajtjen e platformës shqiptare (VIDEO)

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili ka qenë dje i ftuar në një intervistë për “24Vesti”, ka folur rreth situatës aktuale politike në Maqedoni dhe refuzimin e dhënies së mandatit nga presidenti Gjorge Ivanov.

Ai ka thënë se kreu i VMRO-së, Nikolla Gruevski, po përpiqet ta fusë vendin në skenare të rrezikshme vetëm për të shpëtuar lëkurën e tij.

“Ofrohen konflikte ndëretnike për të shpëtuar lëkurën e tij. Manipulimi i qytetarëve është banditizëm dhe mbrojtje e interesave të pushtetit kriminal.
Gruevski po fut e Maqedoninë në skenare të rrezikshëm, por përderisa jemi të bashkuar, nuk na ndan askush”, ka thënë i vendosur kreu i LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *