Home / Kryesoret / Zaev sot në pyetje para Prokurorisë Themelore Publike

Zaev sot në pyetje para Prokurorisë Themelore Publike

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot duhet të del para prokurorëve të Prokurorisë Themelore Publike ku duhet të përgjigjet për zgjedhet e vitit 2014 për të cilat ka hapur hetim ky institucion që udhëhëhiqet nga Marko Zvërlevski, transmeton Gazeta Express.

Zaev së bashku me disa persona tjerë nga udhëheqësia e partisë kanë marrë thirrje për tu pyetur lidhur me fushatën parazgjedhore dhe mënyrën e financimit të fushatës.

Ai edhe vetë dje e ka konfirmuar ftesën nga prokuroria dhe ka thënë se do të jetë prezent.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *