Home / Kryesoret / Zaevi dhe Ahmeti takohen tek selia e LSDM-SË (VIDEO)

Zaevi dhe Ahmeti takohen tek selia e LSDM-SË (VIDEO)

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti pasdite ka realizuar takim me liderin e LSDM-së, Zoran Zaev, në selinë e partisë në “Bihaçka”, njofton TV24,

Takimi pason pasi që Zaev ka dorëzuar nënshkrimet presidentit Gjorge Ivanov, i cili në orën 16:30 pritet të mbajë konferencë për shtyp, ku do të tregoj nëse do të dorëzoj mandatin Zaevit, ose jo.

BDI gjatë ditës ka njoftuar se ende nuk ka vendim zyrtarë nëse do të jetë pjesë e Qeverisë apo do të përkrah Qeveri të pakicës.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *