Home / Kryesoret / Zhbogar: Është pozitive që kemi debat në kuvendin e Maqedonisë

Zhbogar: Është pozitive që kemi debat në kuvendin e Maqedonisë

Edhe një herë, ambasadori i BE-së në Shkup, Samuel Zhbogar, ka kërkuar një zgjidhje sa më të shpejtë të krizës politike. Ai e vlerëson pozitive zhvendosjen e debatit në kuvend, por duhet të jetë i mirëfilltë.

Zhbogar thotë se palët duhet të dëgjojnë njëri tjetrin dhe jo vetë të bisedohet, diçka që e konsideron si shqetësuese. Zhbogar e konsideron pozitive fillimin e debatit në kuvend në lidhje me situatën politike.

Ambasadori i BE-së ka deklaruar se tashmë është pranuar se në kuvend ka një shumicë parlamentare, duke e vlerësuar si hap pozitiv.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *